Національний ТУ «Дніпровська політехніка» — відповідність Часу

  НАУКОВО-ДОСЛІДНИЙ ЦЕНТР ГІДРОГЕОМЕХАНІКИ І ТЕРМОДИНАМІКИ ГЕОТЕХНІЧНИХ СИСТЕМ

ПОЛОЖЕННЯ

Про науково-дослідний центр гідрогеомеханіки і термодинаміки геотехнічних систем

Науково-дослідної частини Державного вищого навчального закладу

«Національний гірничий університет» 


1. Загальні положення

1.1. Науково-дослідний центр гідрогеомеханіки і термодинаміки геотехнічних систем Державного вищого навчального закладу «Національний гірничий університет» (далі Центр) створено відповідно до статті 73 Закону України «Про вищу освіту» на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 20.05.2015 р. № 305 «Про внесення змін до постанови КМУ від 27.08.2010 року № 796 «Про затвердження переліку платних послуг, які можуть надаватися навчальними закладами, іншими установами та закладами системи освіти, що належать до державної і комунальної форми власності», наказу міністерства освіти і науки України від 18.06.2015 року № 646 та наказу ректора ДВНЗ «Національний гірничий університет» від 26.06.2015 року № 148-а «Про надання платних послуг».

1.2. Дане положення розроблено відповідно до законодавства України та Статуту Університету і є документом, що регламентує діяльність науково-дослідного Центру.

1.3. Центр є структурною одиницею, що входить до складу науково-дослідної частини Національного гірничого університету і діє в межах цього Положення.

1.4. Діяльність Центру забезпечується фінансовими надходженнями від його господарської діяльності.

1.5. Центр використовує лабораторну базу, обладнання та приміщення Університету за узгодженням із окремими підрозділами,  навчальною частиною та диспетчерською службою Університету.

1.6. Лабораторна й експериментальна основи для здійснення діяльності Центру формуються у межах конкретних проектів на обладнанні кафедр будівництва, геотехніки і геомеханіки (БГГМ), гідрогеології та інженерної геології (ГГІГ). У разі необхідності залучаються інші підрозділи Університету або зовнішні виконавці.

   

2. Основні напрями роботи

Мета Центру – надання науково-технічних, експертно-аналітичних та освітніх послуг у сфері будівництва й експлуатації підземних і наземних інженерних об’єктів у складних геологічних умовах, а також здійснення науково-дослідної та освітньої діяльності за вказаним напрямом.

Основні напрями діяльності Центру

У сфері освіти:

2.1. Участь в освітній підготовці студентів (спеціалістів і магістрів) Університету й інших закладів освіти.

2.2. Організація методичного і технічного забезпечення науково-дослідної діяльності магістрів, аспірантів і докторантів.

2.3. Проведення курсів, занять з підвищення кваліфікації та стажувань.

У сфері науки:

2.4. Створення (або вдосконалення) аналітичних та експериментальних методів досліджень стану ГТС в умовах взаємодії геологічного середовища та інженерних об’єктів підземного і наземного розташування.

2.5. Проведення комплексних досліджень сучасними аналітичними, експериментальними, лабораторними методами та методами комп’ютерного моделювання стану і динаміки ГТС за такими складовими:

- стійкість підземних гірничих виробок і породних масивів в умовах ведення очисних, прохідницьких робіт та при будівництві підземних споруд;

- несуча здатність ґрунтових основ у різних інженерно-геологічних умовах при спорудженні та експлуатації наземних інженерних об’єктів;

- технічний стан підземних виробок і споруд та наземних інженерних об’єктів;

- прогноз динаміки водоприпливів і міграції хімічних речовин, а також заходи з регулювання цих процесів при будівництві й експлуатації наземних і підземних споруд, веденні та згортанні гірничих робіт.

2.6. Здійснення технічної експертизи стану і надання висновку щодо експлуатаційної придатності підземних і наземних інженерних об’єктів, а також рекомендації з відновлення їх експлуатаційної придатності.

2.7. Виконання експертного аналізу стану ґрунтових масивів у складних інженерно-геологічних умовах (зсувні ділянки, провали, підтоплення тощо) і надання рекомендацій щодо упереджувальних і ліквідаційних заходів.

2.8. Виконання оцінки ресурсів питної та технічної води підземних водоносних горизонтів і надання висновку щодо водопостачання конкретних об’єктів.

2.9. Проведення комплексних досліджень сучасними аналітичними методами та методами математичного моделювання теплового ресурсу ґрунтових масивів і водоносних горизонтів як відновлюваних джерел енергії.

2.10. Здійснення експертної оцінки і надання висновку щодо теплопостачання житлових і промислових споруд з відновлюваних джерел енергії ґрунтових масивів і водоносних горизонтів.

2.11. Проведення комплексних досліджень ємнісних властивостей і теплового ресурсу затоплених шахт з метою їх використання у геоциркуляційних системах після згортання гірничих робіт.

 

Госпдоговірна діяльність:

2.12. Надання послуг юридичним і фізичним особам відповідно до напрямів науково-технічної та експертно-аналітичної діяльності.

 

Інформаційно-аналітична діяльність:

2.13. Консультаційно-методичні послуги у сфері наукової діяльності Центру.

2.14. Організація й участь у роботі національних і міжнародних конференцій, науково-технічних семінарів, нарад, симпозіумів, виставок.

2.15. Підготовка статей для публікації у фахових виданнях та виданнях, що входять до міжнародних наукометричних баз.

2.16. Рекламування науково-технічних і експертно-аналітичних послуг.

   

3. Структура та управління

3.1. Структура та штатний розпис Центру затверджуються наказом по Університету.

3.2. Штат Центру формується згідно штатному розпису із залученням до виконання робіт фахівців з числа наукових або науково-педагогічних працівників, адміністративного та допоміжного персоналу, а також фахівців із консалтингової, менеджерської, економічної та правової діяльності.

3.3. Наукове керівництво Центром здійснює науковий керівник, який призначається та звільнюється з посади наказом ректора Університету. Науковий керівник призначається з числа наукових або науково-педагогічних працівників, докторів наук, професорів.

3.4. Оперативне керівництво Центром здійснює директор, який призначається з числа наукових або науково-педагогічних працівників. Директор призначається та звільнюються з посади наказом ректора Університету.

3.5. З метою забезпечення обліку виконуваних робіт, оформлення договорів про надання науково-аналітичних послуг, а також забезпечення необхідного матеріального і технічного стану лабораторій може призначатися заступник директора центру з числа штатних співробітників Університету.

 

3.6. Обов'язки працівників:

Науковий керівник:

- формулює завдання напряму досліджень та спрямовує діяльність Центру на їх вирішення;

- сприяє активізації діяльності за найбільш важливими напрямами;

- розподіляє види робіт за напрямами досліджень;

- затверджує індивідуальні плани та завдання виконавців робіт, контролює їх своєчасне та повне виконання;

- здійснює попередню експертизу нових науково-дослідних та дослідно-конструкторських робіт;

- керує плануванням науково-дослідних робіт;

- здійснює контроль за використанням досліджень Центру.

Директор:

- організовує роботу Центру та здійснює безпосереднє керівництво його діяльністю;

- несе юридичну і фінансову відповідальність за результати діяльності Центру;

- представляє Центр у відносинах з фізичними і юридичними особами, включаючи органи державної влади і управління;

- визначає напрями поточної роботи Центру;

- координує та забезпечує ефективну роботу персоналу Центру, погоджує кандидатури співробітників на прийом на роботу та їх звільнення;

- здійснює пошук замовників та організовує роботу щодо підготовки та підписання угод, договорів та контрактів;

- контролює виконання угод, договорів і контрактів;

- здійснює необхідні дії з метою охорони ввірених йому матеріальних цінностей і грошових коштів.

- організовує рекламування робіт за всіма напрямами діяльності Центру;

Заступник директора:

- готує господарські й інші договори з підприємствами та організаціями;

- здійснює облік виконаних робіт співробітниками Центру;

- виконує за дорученням директора Центру та/або за його відсутності функції поточного управління, організації і контролю, обсяг і повноваження яких визначаються розпорядженням директора Центру.

3.7. Працівники Центру призначаються на посаду наказом ректора університету за пропозицією проректора з наукової роботи та директора Центру. Розподіл обов'язків між співробітниками Центру здійснює директор Центру.

3.8. Керівництво Центру звітує перед ректором, проректором з наукової роботи і вченою радою університету про основні показники роботи, надає необхідну інформацію до бухгалтерії Університету.

3.9. Зміна структури Центру здійснюється наказом ректора Університету за пропозицією проректора з наукової роботи, наукового керівника та директора Центру.

3.10. Для забезпечення діяльності Центру за окремими напрямами досліджень можуть бути сформовані наукові та виробничі тимчасові (або постійні) колективи.

   

4. Фінансово-економічна діяльність

4.1. У фінансово-господарській діяльності Центр керується діючим законодавством, Положенням про наукову та науково-технічну діяльність НГУ, та іншими нормативними документами.

4.2. Фінансування науково-дослідних робіт Центру здійснюється за рахунок загального та спеціального фонду науки. Спеціальний фонд формується за рахунок: юридичних і фізичних осіб; коштів міжнародних та національних фондів, відомчих тематик; прямих договорів з підприємствами, організаціями або фізичними особами за надання послуг, зазначених у розділі 2 цього Положення.

4.3. Кошти, що надходять на рахунок Державного ВНЗ «НГУ» від діяльності Центру, використовуються на:

        - виплату основної та додаткової зарплати;

        - матеріальне заохочення;

        - покриття витрат на службові відрядження;

        - придбання обладнання, інвентарю, канцелярських товарів, навчально-методичної літератури;

        - розрахунки зі сторонніми підприємствами, організаціями та установами, що забезпечують окремі види діяльності Центру;

        - покриття витрат на рекламу діяльності Центру в періодичних виданнях, по радіо та телебаченню;

        - покриття інших витрат з організації навчального процесу та господарчої діяльності Центру;

        - покриття накладних витрат Університету.

4.4. Матеріальне заохочення співробітників Центру, а також працівників, які сприяють виконанню та організації роботи Центру, здійснюється за рахунок коштів Центру відповідними наказами ректора Університету за поданням директора Центру з метою стимулювання педагогічного новаторства, творчого та сумлінного відношення до виконання своїх службових обов'язків.

4.5. Тарифи на надання послуг визначаються відповідно до наказу №2350-л від 29.12.2016 р. «Про затвердження інструкції з оплати наукових послуг». Оплата за виконання співробітниками вищезазначених досліджень і послуг здійснюється виходячи з  коштів, призначених на оплату праці у затверджених тарифах.

4.6. Бухгалтерський облік коштів Центру здійснює бухгалтерія університету.

4.7. Перевірку фінансово-господарської діяльності Центру здійснює  служба внутрішнього аудиту Університету.

4.8. За розпорядженням ректора університету Центру надаються у користування приміщення та майно, що знаходиться на балансі університету.

   

5. Припинення діяльності Центру

Рішення про реорганізацію та ліквідацію Центру приймає ректор Державного ВНЗ «НГУ» на підставі Закону України «Про вищу освіту».



Сервіси

Розклад

Соціальні мережі

Facebook
YouTube

Інформаційне партнерство

Прес-центр
Закон про вищу освіту
© 2006-2024 Інформація про сайт